O NAS

PRO-SZKOLENIA.PL WALDEMAR WYKA jest firmą edukacyjna powstałą w 2015 roku. Od 2016 roku w ofercie firmy znajdują się szkolenia z zakresu obsługi komputera i poruszania się w świecie cyfrowym dla osób 50+a, także szkolenia z zakresu metodyki i metodologii pracy i edukacji.

W 2016 roku we współpracy z Centrum Kultury Młodych w Łodzi został zorganizowany cykl warsztatów dla osób 50+ o tematyce związanej z technologiami informacyjno- komunikacyjnymi. Szkolenia obejmowały tematyką: obsługę komputera, bezpieczeństwo pracy przy komputerze i w sieci, obsługę portali społecznościowych, zakupy przez internet, obsługę elektronicznego rachunku bankowego.

W 2017 i 2018 roku PRO-SZKOLENIA.PL zorganizowały blisko 80 warsztatów skierowanych do osób 50+ z obsługi komputera i funkcjonowania w świecie cyfrowym.

Ponadto PRO-SZKOLENIA.PL między 2017, a 2018 rokiem zorganizowały i przeprowadziły blisko 150 szkoleń dla nauczycieli związanych z zagadnieniami cyfrowej szkoły, nauki programowania, cyberbezpieczeństwa i kompetencji cyfrowych nauczycieli. W ramach tych szkoleń przeszkoliliśmy ponad 2500 nauczycieli, z czego sporą grupę stanowili nauczyciele w wieku 50+.

PRO-SZKOLENIA.PL jest organem prowadzącym Łódzkiej Szkoły Robotyki, aktualnie (styczeń 2018) pod opieką ŁSR jest ponad tysiąc uczniów z łódzkich szkół, gdzie podczas zajęć uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu nauki programowania, algorytmiki i robotyki.

W 2018 roku realizowaliśmy szkolenia o tematyce TIK w następujących projektach:

  • POPC 3.2 Misja:programowanie (NUTS podregion ciechanowski), przeszkolono ok. 90 osób dorosłych
  • POPC 3.2 Programujemy_kieleckie (NUTS podregion kielecki), przeszkolono ok. 300 osób dorosłych
  • POPC 3.2 Programujemy_tarnowski (NUTS podregion tarnowski), przeszkolono ok. 240 osób dorosłych
  • MOOC Kraków, przeszkolono ok. 100 osób

Aktualnie firma PRO-SZKOLENIA.PL współpracuje z 25 trenerami umiejętności cyfrowych z całej Polski.